Geniş hizmet yelpazesi olarak genişleme ve yenilenme noktasında önemli adımlar attıklarını belirten Makine İkmal Müdürü Halil KAPLAN: İkmal Müdürlüğü; Bakım Onarım atölyesi, lastik atölyesi, kaynak atölyesi, kaporta atölyesi ,elektrik atölyesi ve akaryakıt ikmal kısmından oluşmaktadır. Bakım onarım atölyesinde 2 Adet Traktör Motoru,2 Adet Çöp kamyonu,1 Adet greyder ve 1 Adet Silindir İş makinesi motoru revize edilmiştir. Bunun yanı sıra Şarköy’ümüze hizmet eden birim müdürlüklerinin kesintisiz hizmet edebilmeleri için araçlarımızda oluşan arızaların giderilmesi hususunda 7/24 görev yapmaktadır.
İskele, park alanları ve yürüyüş yollarında oluşan hasarların giderilmesi hususunda özveriyle çalışmakta olan ekiplerimiz Şenköy düğün salonu, Sanat Sokağı, Hediyelik Eşya dükkanları gibi alanların çevre emniyeti ve görsellik için ferforje yapmıştır. İskelede eskiyen ferforjeler yenisiyle değiştirilmekte birlikte faaliyet devam etmektedir. Elektrik atölye ekibi oluşan elektrik arızalarını ivedilikle gidermektedir. Yeni yapılan parklar ve yeni projelendirilmiş alanların alt yapı ve üst yapı elektrik faaliyetlerini titizlikle yapmaktadırlar. Belediyemizin yapmış olduğu kültürel, sosyal aktiviteler ile altyapı, asfalt, hafriyat, afiş asma, yıkım ve kazı gibi teknik çalışmaların tamamında iş makinelerimiz başta olmak üzere tüm diğer araçlarımız ile 7 gün 24 saat kesintisiz lojistik destek sağlanmaktadır.
Halkımız daha verimli hizmet almaya devam edeceklerdir. Arızaların onarımında, onarılmayacak arıza olmadığı gözüyle bakan,Mustafa Kemal Atatürk’ün Dönen tekerlekler zaferi müjdeler sözünü unutmadan hareket eden bir ekip olarak araçlarımızı kullanacak şoförlerimize, garajımızda görev yapan ekibimize kazasız belasız yeni bir yıl ve başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.