Dünya olarak zor günler yaşadığımız şu dönemde halkımızın yanında olmaya devam ediyoruz.
Ülkemizde Koronavirüs (COVID-19) vakası görülmeden önce tedbir almaya başlayan belediyemiz 7 Mart tarihinden itibaren dezenfeksiyon çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürerek ilçe belediyeleri arasında ilk ve önder olmanın gururu ile çalışmalarını devam ettirmektedir.

Veteriner Hekimimiz Sn.Ferhat Aşıcıoğlu yaptığı açıklamada, 18 Okul, 38 Cami, 750 İşyeri ve 120 Adet Araç dezenfekte edilmiş olup, tüm kamu kurumlarının dezenfeksiyon işlemleri devam etmektedir. İlçemizdeki ana arterler, caddeler, sokaklar ve mahallelerimiz salgına karşı yıkanarak dezenfekte ediliyor. İlçemizde halkımızın yoğun olduğu 20 noktaya el dezenfektan üniteleri konularak bu anlamda da ilk olmuştur. Büyükşehir Belediyemiz ile koordineli olarak Eczaneler, Sağlık Ocakları, Otogar, İtfaiye, TESKİ hizmet binası, Belediye hizmet binamız, Otobüs Durakları ve Mezarlık gibi önemli noktalarda dezenfeksiyon işlemleri devam etmektedir. Veterinerlik birimimiz olarak bu süreçte küresel salgına karşı mesai gözetmeksizin çalışmalarımız devam etmekte olup, vatandaşlarımızın da dezenfeksiyon taleplerine cevap vermekteyiz. Sabahın ilk saatlerinde ilçemizde başladığımız temizlik ve dezenfekte çalışmaları program dahilinde mahallelerimizde de devam ediyor.

Belediye Başkanımız Sn.Alpay Var, mücadele konusunda her çalışmayı yakından takip edip salgının en az hasarla atlatılması için adeta seferberlik ilan etmiştir. Personellerimize hijyen kurallarına uyulması konusunda ve vatandaşların özenle bilgilendirilmesi konusunda devamlı uyarılarda bulunuyor. Biz ilaçlama ekibi olarak dezenfektan çalışmalarımızı sürdürürken YAŞREM ekibimiz 65 yaş üstü vatandaşlarımızın sağlık konusunda, Zabıta ekibimizde vatandaşlarımızın temel ihtiyaçları konusunda yardımcı olmaya devam etmektedir. Bu zorlu mücadele içinde sokaktaki can dostlarımızı da unutmadık. İlçemizde bir çok noktaya yem ve su bıraktık. Belediye binamıza ateş ölçer ile hem personel hem de vatandaşlarımız takip edilip giriş ve çıkışlarda dezenfektan kullandırılıyor.

Bizler Belediye olarak her türlü önlemi alıyoruz. Tüm temizlik ve ilaçlama çalışmalarımız devam ediyor. Birlikte başaracağız fakat vatandaşlarımızdan da tedbirli davranmalarını rica ediyoruz. Mümkün olduğunca vatandaşlarımızın evde kalmaları sağlık ve korunma açısından çok önemlidir.