2007 yılında faaliyete geçen Şarköy Surf Okulu kısa zamanda büyük bir gelişme göstermiştir. Bunda ana sebep Şarköy’ümüzün kıyıya paralel ve sezon boyu esen poyraz rüzgarı ve mavi bayraklı plajımızdır.

 

Şarköy, İstanbul ve Trakya bölgesinden gelecek adrenalin ve surf severler için son derece yakın ve çekici bir alternatiftir. Türkiye’de Alaçatı’dan sonra Datça ile birlikte en çok tercih edilen surf merkezi Şarköy’dür. Şarköy, surf’ün yükselen yıldızıdır.

İstanbul’a (208km) 2 saat mesafede olan Şarköy’e örneğin hafta sonu geldiyseniz sabah 10:30 da kahvaltınızı etmiş ve denize çıkmaya hazır bir durumdasınızdır.

Bu anlamda Şarköy kısa surf kaçamakları için ilk akla gelen yerdir.

Şarköy Surf Okulu 40 adet eğitim board ve yelken takımı nın yanında 50 adet de ileri seviye board ve yelkeni ile surf severlerin hizmetindedir. Okulda malzeme sıkıntısı olmaz.

Şarköy surf Okulunda Uluslararası eğitmenlik belgesi olan ‘WDVS İNSTRUCTOR’ belgeli 5 eğitmenimiz surf e yeni başlayanlara sezon boyu eğitim vermektedir.

Şarköy Surf okulunda temel surf eğitimi iki gün sürmekte bundan sonra öğrenci kendini geliştirmektedir. Yaz aylarını sadece kumda yatarak değil de bu adrenalin sporunu öğrenip dalgalarla dans ederek geçirmek isteyenlerin sayısı giderek artmakta, surf’çüler denizin mavi serinliğinin ve hızın zevkini çıkarmaktadırlar.